Blog

Animasyonlu soruları cevaplama

Ehliyet Sınavına Animasyonlu Sorular Geldi

Ehliyet sınavlarında animasyonlu sorular gelecek. Peki bu sorular nelerdir? örnekleri nelerdir? cevapları yazımızda…

Son dakika haberi: Milli Eğitim Bakanı Özer, ehliyet sınavlarında ilk kez animasyonlu soruların yer alacağını açıkladı. Özer, soruların daha anlaşılabilir olmasının hedeflendiğini belirtti.

Milli Eğitim Bakanlığı, ehliyet sınavlarında yer alan soruları görsel açıdan zenginleştirmek, soruların içeriğini ve sağlayacağı yararı geliştirmek için animasyonlu sorular kullanma kararı aldı. Hazırlanacak animasyonlu sorularda adaylar gerçek yaşama uygun durumlarla karşılaşacak.

Ehliyet sınavlarında ilk defa animasyonlu soruların yer alacağını duyuran Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Uygulama, soruların daha anlaşılabilir olmasını sağladığı gibi ölçülmesi istenen davranışların da net bir şekilde ortaya konulmasına katkıda bulunacak” dedi.

Sürücü kursumuzda animasyonlu sorular dahil bütün derslerin çalışma kitapları soru çözüm kaynakları ve deneme soru kitapçıklarımız ile her şey daha da kolay…

Van da eğitim alanında çığır açmış sürücü kursumuz sizlere destek ve bilgi için hazırdır. İstediğiniz gün ve saatte cumartesi-Pazar dâhil sürücü kursumuza gelerek derslerimize katılabilir deneme ve soru çözüm kitapçıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

İŞİTME ENGELLİ ADAYLARA DESTEK

İşitme engelli adaylara sınav desteği için de çalışmalar yapan MEB, işaret dilinde sürücü eğitim setleri ve buna yönelik animasyonlu soruların hazırlığına da devam ediyor.

Yorumlar (0):

  • Henüz yorum yok, ama ilk siz olabilirsiniz

Ekle Yorum:

WhatsApp
Merhaba
Van Sürücü Kursu
Merhaba ben Arzu..
Size nasıl yardımcı olabilirim?